Pojď hrát hokej

Banner_podél.JPG

Pojď hrát hokej opět v Čáslavi

V sobotu 26. 1. 2019 se uskuteční další akce Pojď hrát hokej na ZS Čáslav od 8.30. Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou připraveny drobné dárky s hokejovou tématikou.

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma (cyklistická či lyžařská) a rukavice. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na pořádající klub s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

Takhle jsme si užili týden hokeje v Čáslavi v září 2018 - odkaz zde.

Takhle jsme si užili týden hokeje v Čáslavi v lednu 2018 - odkaz zde.

Takhle jsme si užili týden hokeje v Čáslavi v září 2017 - odkaz zde.

Takhle jsme si užili týden hokeje v Čáslavi v lednu 2017 - odkaz zde.

Sobotní akce "Týden hokeje" byla úspěšná

Již počtvrté se v Čáslavi konala akce Týden hokeje pod záštitou ČSLH. V sobotu přišlo mnoho zájemců o tento krásný sport. A 29 dětí se přihlásilo a zaregistrovalo jak do projektu "Pojď hrát hokej", tak i do našeho klubu. Je vidět, že je v Čáslavi a blízkém okolí o hokej opravdový zájem.

Atmosféra byla příjemná, prostředí registračního místa, ve které se pro tento účel proměnila restaurace a klubovna zimního stadionu, bylo plné hokeje chtivých dětí a jejich rodičů.  Po krátkém přivítání přítomných předsedou klubu a svižnou prezentací v provedení vedoucího manažera mládeže, se všichni odebrali do prostor k ledové ploše, kde na děti čekaly dovednostní soutěže. A pak brusle, hokejka do ruky a hurá na led. Nechyběl zdravotnický dohled, kterého služby (naštěstí) nikdo nevyužil. Jak je v Čáslavi zvykem, dětem se věnovali nejen trenéři mládeže, ale i hráči A-týmu. Děti tak měly možnost "sáhnout" si na své vzory, které vídají na utkáních dospěláků. V jedné třetině řádila v minihokeji naše Gripeňata, jinde se střílelo na branku nebo zdolávala překážková dráha. Některé děti stály na bruslích úplně poprvé. A právě na ně zaměřili přítomní trenéři a hráči svoji pozornost a péči.

Závěrečná společná fotografie neznamenala konec akce. Všichni přítomní si ještě nějakou dobu užívali ledových radovánek. Bylo to vydařené sobotní dopoledne.